שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 15:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

דיקור נוירולוגי

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:


ממה נובע כאב ממושך בגב התחתון ובצוואר?

כאב גב תחתון, כאב צוואר ושכמות, כאב בידיים, או כל כאב אחר עלול להימשך זמן רב ולהפוך לכאב כרוני. (כאב כרוני הוא כאב הנמשך מעבר לשלושה חודשים). חלק ניכר מכאבים אלו נובע מפגיעה במערכת השרירים ורקמות החיבור. פגיעה עלולה להיגרם מחבלה או מהטלת עומס מוגבר על שריר, בשל עודף מאמץ ופעילות מתמשכת. השרירים החשופים לבעיות מסוג זה הם שרירי היציבה באזור חגורת הכתפיים, שרירי האגן ואף שרירי הלעיסה. התכווצות ממושכת של השרירים עלולה לגרום להופעת אזורי כיווץ ממוקדים בסיבי השריר המכונים "נקודות טריגר".

מהי נקודת טריגר?

"נקודת טריגר" היא נקודה רגישה למגע הממוקמת לרוב במרכז השריר או במפגשי השריר והגיד. הנקודות ממוקמות לרוב באותו המיקום בו מתחבר העצב לשריר (העצב התנועתי הגורם לשריר להתכווץ). השריר מורכב מסיבים זעירים (מיקרוסקופיים) המחליקים זה על זה בזמן התכווצות ומתרחקים בזמן רגיעה. במצב של התכווצות ממושכת הם אינם מסוגלים להחליק ביעילות ו"נתפסים" זה בזה. התכווצות ממושכת גורמת להדבקות הסיבים ולהופעת "נקודת טריגר". נקודות הטריגר מוכרות בעולם המערבי ומאופיינות ברמת חמצן נמוכה (בשל הפרעה בזרימת הדם המקומית) וברמת פעילות חשמלית החריגה מאזורים אחרים בשריר. דוגמא לנקודות טריגר היא הנקודה הנפוחה , הרגישה למישוש, המורגשת בלחיצה של כס"מ עומק במרכז השכמה.

כיצד מטפלים בנקודות הטריגר ובשרירים המכווצים?

הטיפול בנקודת הטריגר מכוון לשחרור הנקודה ולמניעת היווצרותה מחדש. שחרור הנקודה מתבצע ע"י מתיחות, עיסוי ממוקד ודיקור עצבי, ומניעת היווצרותה מחדש מתבצעת ע"י שיפור היציבה, חיזוק השרירים ואיזון החוליות והמערכת העצבית בשיטת הכירופרקטיקה. ה"דיקור העצבי" משלב את עקרונות הרפואה הסינית והאנטומיה המערבית. בשיטה זו מחדירים מחט דקה (במרפאתנו משתמשים במחטים חד פעמיות בלבד) לנקודת הטריגר, ומניעים את המחט עד שהשריר מתכווץ מסביבה. משאירים את המחט בגוף למשך 20 דקות, ובכל מספר דקות מניעים אותה שוב ליצירת גירוי עצבי נוסף. השיטה מתועדת בצורה מדויקת על מפות המציינות את הנקודות ודפוסי הקרנת הכאב של כל נקודה ונקודה.

האם הטיפול כואב?

פעולת הדיקור מורכבת משני שלבים: השלב הראשון הוא החדרת המחט והשלב השני הוא הגירוי העצבי. החדרת המחט אינה אמורה לכאוב במידה והמטפל מיומן בטכניקה זו, והשלב השני אמור לגרום לתחושת זרם עדין מקומי. הטיפול פחות נעים מעיסוי אך היתרון שבו הוא החדירה לשרירים עמוקים יותר.

כיצד משפיע הדיקור העצבי על שחרור השרירים והפסקת הכאב?

הדיקור בנקודת הטריגר פועל ב- 3 דרכים:

1. גירוי העצב המפעיל את השריר (העצב התנועתי) ושחרור הסיבים המכווצים.

2. גרימת חבלות זעירות בסיבי השריר ולעיתים אף דלקות מקומיות. (דלקות אלו אינן נובעות מנוכחות של וירוס או חיידק אלא מהפגיעה הזעירה בסיבים). הגוף מעוניין לרפא את הדלקת ומגביר את זרימת הדם לאזור, והזרמת דם המרובה מביאה איתה חמצן ומסייעת לתהליך הרגעת סיבי השריר.

3. יצירת גירוי מוחי שבעקבותיה המוח משחרר הורמונים משככי כאב ומרגיעי שרירים למחזור הדם.

באם הנכם סובלים מכאב כרוני אנו ממליצים לכם להגיע למרפאתנו לטיפול במגוון שיטות לפתרון אמיתי של הכאב והבעיה.

לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

נייד:

054-5361651