שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 15:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

הטיפול בכאבי ראש

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:


כאב ראש הינו אחד מהסיבות השכיחות לביקור אצל הרופא.
קיימות מספר סיבות לכאבי הראש. כאבי הראש השכיחים ביותר הינם כאבי ראש ממתח שרירי, הנקראים גם כאבי ראש תעוקתי Tension headache ומיגרנה , אך גם חום, דלקת בסינוסים ולחץ דם גבוה עלולים לגרום לכאב ראש.
 
בלי קשר לסיבה, כאב ראש הינו כאב מטריד ביותר ואת/ה רוצים להיפטר ממנו במיידי.
 
בעיית כאבי הראש יצרה שוק נרחב של תרופות להקלת התסמינים. תרופות חזקות עלולות לטשטש את מערכת העצבים שלך ולהעלים את הכאב. שיטה זו הינה נוחה אך יכולה לפגוע בצורה משמעותית בכבד ובכליות, וגרוע מכך היא אינה מטפלת במקור הבעיה. אינה מתקנת את סיבת כאב הראש.
 
לרוב אין סכנת חיים בכאבי הראש, למרות הכאב העז. בדיקות כ-CT או MRI הראו בעיות לעיתים נדירות .
 
כאב ראש הינו תלונה שכיחה במטופלים המגיעים לטיפול בכירופרקטיקה. הסיבה לכאב ראש יכולה לנבוע מחוליות הצוואר (שאינן תומכות בראש בצורה נכונה) העליונות שעליהן מונח משקל הראש, לעררך 4.5 עד 5 ק"ג. התופעה עלול ה להשפיע על שרירים, עצבים ואפילו על אספקת הדם המגיעה לראש.
מחקרים שקפו שרוב הסוגים השכיחים של כאבי הראש הגיבו בצורה חיובית לטיפול בכירופרקטיקה.
 
רוב כאבי הראש, אפילו החמורים ביותר, יכולים להיפתר ברגע שבעיות מפרקים ולסת מסתדרות. ההשפעה שיש לבעיות אלו על העצבים בדרך כלל גורמת לכאבי ראש.
מומחים לכירופרקטיקה מסוגלים למצוא את המקומות בעמוד השדרה שלא זזים בצורה נכונה. הם שמים לב לעיקולים בעמוד השדרה.
 
מה גורם לכאבי ראש? 
כאבי ראש נגרמים מסיבה. זוהי דרך שבה הגוף שלך מסמן שמשהו לא כשורה. חלק מכאבי ראש נגרמים עקב בעיות "הבוקר שאחרי" – עקב שתייה מרובה, עישון או אכילה.
כאבים אחרים יכולים להיגרם עקב עומס על העיניים, דיאטה לא טובה, רעב, רעש, אוויר מזוהם, לחצים, דלקות. במקרים חריגים כאב הראש מתקשר לגידולים במוח או לסוכרת.
 
מומחים לכירופרקטיקה מזהים את כאבי הראש כאזהרה של הגוף שכאב יכול להיות קשור ללחץ של שרירים, גירוי של העצבים וכלי דם בצוואר.
 
האם כאבי ראש הם דבר מסוכן? 
כאבי ראש הם תופעה שכיחה אצל רוב האנשים. ההערכה היא ש 9 מתוך 10 אנשים סובלים מכאבי ראש. חלק הם מזעריים, אבל מעצבנים, כאב מקומי שיכול להיות קשור לסיבות שונות.
כאב כרוני ומתמשך, שיכול להיות רציני ביותר, שייך  למיגרנות או לחץ. כאבים אלו יכולים להיות תקופים וחזקים ויכולים לכלול גם בחילה, עצבנות ורגישות לאור חזק . כאבים אלו יכולים להיות מתישים במיוחד. הם משפיעים על הראיה ותפקוד הגוף, וגורמים לכאבים בחלקים נוספים בגוף, שינויים במצבי רוח ואישיות. הציבור האמריקאי משקיע מיליוני דולרים כל שנה בתרופות להקלה זמנית – רק כדי לנסות לשפר את המצב.
 
איך מומחים לכירופרקטיקה יכולים לעזור? 
הדאגה הראשונה של הרופא שלך לכירופרקטיקה היא לעזור לתקן את המיקום של העצבים, שרירים והעצמות בגוף שגורמים לכאב. יש לבצע בדיקה גופנית של עמוד בשדרה בכדי לקבוע אם הסימפטומים יכולים להשתפר בעקבות כירופרקטיקה.
הטיפול יכול לעזור למנוע לחץ ועצבים בלתי נחוצים בצוואר ובראש. בחלק המקרים, מניפולציות בעמוד השדרה יכולות לספק הקלה מיידית לכאבי הראש. מחקר של 87 אנשים אשר סבלו מכאבי ראש וטופלו בכירופרקטיקה המשך שנתיים, הוכיח כי ההשתפרות היא עצומה. ב 85% מהנשים וב 50% מהגברים במחקר המיגרנה פסקה לחלוטין או השתפרה בצורה משמעותית.
כל קורבן לכאבי ראש הוא אינדיבידואלי ויצטרך לקבל המלצות והנחיות שונות מהכירופרקטור שלהם.
 
כמה זמן יקח לכאבי הראש לעבור? 
חלק מהמטופלים נהנים מתוצאות מהירות. לחלק לוקח יותר זמן, עם ירידה איטית בסימפטומים כעבור מספר שבועות, או מספר טיפולים רב יותר.
זה בלתי אפשרי לחזות – אם חווית כאבי ראש במשך הרבה שנים, לשיפור יקח יתר זמן להופיע.
 
מה אם אין לי כאב ראש בזמן הטיפול? 
טיפול בכירופרקטיקה הוא לא אספירין! ביקורים תקופים, אפילו כשהמטופל מרגיש יותר טוב, יכולים לעזור ולחזק את התמיכה של השרירים בעמוד השדרה. בדיוק כמו שלוקח יותר משני אימונים בחדר כושר כדי להיכנס לכושר, לוקח לעמוד השדרה זמן להחלים.
 
מה אם כירופרקטיקה לא עוזרת לי? 
כאבי ראש הם אומנם דבר שכיח, אך הם אינם דבר נורמאלי. לכל כאב יש סיבה. אם אין אפשרות למצוא את הגורם לכאבים שלך, כדי לפנות למומחה בתחום שיוכל לעזור. הבריאות שלך היא המטרה שלנו!
 
מה באפשרותך לעשות בכדי להפחית את הכאב? 
רוב האנשים צורכים כדורים "מהמדף" כדי להעביר כאבי ראש, אך ישנה אפשרות להפחית את הכאב ללא שימוש מיותר בתרופות.
להלן הנחיות שיעזרו לכם לעשות זאת:
* הצמידו קרח (עטוף במגבת דקה) לאזור הכאב בכדי להרדים את הכאב.
חממו (בעזרת כרית חימום/ אבנים חמות) את אזור הכתפיים ושרירי הצוואר כדי להרגיע את השרירים.
* עסו בעדינות את גב הצוואר כדי להפחית לחצים ואי נוחות. 

כאב ראש

מה אפשר לעשות כדי למנוע כאבים? 
-שימרו על יציבה טובה כדי להפחית עקימות של עצמות הצוואר
– הימנעו ממצבי לחץ שיכולים לגרום לכאבים
– מידי פעם קחו הפסקה קצרה, עצמו עיניים ותנשמו אוויר.
– הימנעו ממצב של עייפות יתר ותשישות
– בצעו אימון גופני בקביעות כדי לאזן את הסירקולציה של הדם לראש
– הימנעו משינה מעטה מידי או רבה מידי
– הימנעו משכיבה על הבטן
– הימנעו מאכילה ושתייה מופרזת
– נסו להימנע מעישון 

לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

נייד:

054-5361651