שעות פתיחה:

ימים א' - ה' : 08:30 --19:00
יום שישי : 08:30 -- 15:00

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

טיפול בכירופרקטיקה

האם איי פעם שמעת על טיפול בכירופרקטיקה? האם אתה יודע כל מה שעלייך לדעת בנושא? מעניין אותך לדעת עוד? בוא ותקרא...

לפגישת ייעוץ

X

לפגישת ייעוץ:


האם איי פעם שמעת על טיפול בכירופרקטיקה? האם אתה יודע כל מה שעלייך לדעת בנושא? מעניין אותך לדעת עוד?
בוא ותקרא על הכירופרקטיקה!

מהי כירופרקטיקה?

מקור המושג "כירופרקטיקה" מגיע מהשפה היוונית מהמילים Cheir (יד) ו-Praktos (מעשי).

הצירוף נותן את המושג של טיפול בעזרת הידיים.
הכירופרקטיקה היא צורת טיפול ידנית, ללא תרופות וללא ניתוחים, המתמקדת בעמוד השדרה ובשאר מפרקי הגוף.
מטרת הטיפול הכירופרקטי היא הקניית תנועה תקינה לחוליות, שיפור תפקוד עמוד השדרה ומערכת העצבים ושיפור בריאות הגוף.

במה הכירופרקטיקה שונה משיטות טיפול אחרות?

שיטת הטיפול הכירופרקטית ייחודית מבחינת האבחון והטיפול. בשיטות הטיפול המקובלות מתמקדים רק באזור הכאב ואילו בשיטת הכירופרקטיקה, בודקים את כל עמוד השדרה, כולל אזורים בהם לא מורגש כאב ומנסים לאתר את הבעיות בעמוד השדרה העלולות לגרום לכאב הנוכחי. בדיקת עמוד השדרה הכוללנית מסייעת גם לאתר בעיות שעדיין אינן מורגשות על ידי המטופל, אך עלולות להופיע בעתיד.

כיצד הכירופרקטור מאתר את הבעיות בעמוד השדרה?

הכירופרקטור מתשאל את המטופל החדש ובודק היסטוריה רפואית, מבצע בדיקה גופנית הכוללת מבדקים אורתופדיים ונוירולוגיים, ובמידה ויש, משתמש גם בצילומי רנטגן וממצאי CT/MRI.                                                      הבדיקה הייחודית לכירופרקטיקה היא הבדיקה בה מנסה הכירופרקטור לאתר חוליות ומפרקים רגישים לאורך עמוד השדרה. חוליות אלו מתוארות בספרות כחוליות שסטו ממקומן או מפרקים "תקועים" שאיבדו את טווח התנועה התקין שלהם. חוליות או מפרקים אלו מכונים על ידי הכירופרקטורים- SUBLUXATION הסטיות הזעירות עלולות לגרום לכאב גב וצוואר ולהקרנות כאב לאזור הגפיים, הראש, החזה, והבטן.

איך הכירופרקטור מטפל בסטיות הזעירות?

לאחר איתור החוליות הבעייתיות הכירופרקטור מנסה "לתקן" את המפרק הפגוע ע"י הנעת חוליות עדינה, בפעולה המכונה ADJUSTMENT. תנועות אלו מניעים את החוליה, מסייעים למתיחת השרירים והרצועות מסביב לחוליה ועוזרים לריפוי יעיל יותר של הרקמה להתרחש. תיקון החוליות מיועד להחזרתן לטווח תנועה תקין, לשיפור הפעילות העצבית, להרגעת השרירים ולהפחתת מסרי הכאב המועברים למוח.

לאלו מצבים הכירופרקטיקה יעילה?

הכירופרקטיקה עשויה להקל באופן משמעותי על כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש, כאבי כתפיים וברכיים וכל בעיה הקשורה לשלד ושרירים.

  • לאנשים הסובלים מבעיות חמורות יותר כגון בלט או בקע דיסק, שינויים ניווניים (ספונדילוטיים), תסמונת הפסט, ובעיות מפרקים.                                                                                                                            הטיפול, בשילוב עם הדרכה מצד ד"ר לכירופרקטיקה המתמחה ביציבה נכונה, מסייע מאוד לבעיות יציבה אשר הינן אחת הסיבות העיקריות לפגיעה בעמוד השדרה ולכאבים.            
  • לנשים הסובלות מכאבי גב בהריון ולאחר הלידה, לעקמת קלה
  • לתינוקות ולילדים הסובלים מטורטיקוליס (הטיית הראש לאחד הצדדים).

הטיפול למעשה מתאים כמעט לכל אדם גם כטיפול בכאב וגם כטיפול מונע כאבים ובעיות כאשר ההתמקדות העיקרית היא שמירה על בריאות עמוד השדרה.

האם הטיפול בכירופרקטיקה עשוי למנוע ניתוח גב?

התשובה היא לחלוטין! אנשים רבים הסובלים מפריצת דיסק, מקבלים המלצה לניתוח ומנסים להימנע מכך. היעילות של טיפול כירופרקטי כה גבוהה שלא להגיע לפגישת יעוץ יהיה בגדר הפסד גדול. אחוזיי ההצלחה בהצלת אנשים מניתוח לפריצת דיסק הם גבוהים מאוד.

כמה זמן אורך הטיפול בכירופרקטיקה?

פעולה ה"תיקון" הבסיסית אורכת  כ- 10 דקות בלבד, אך לעיתים משולבות בטיפול טכניקות נוספות לשחרור השרירים ולשיפור התוצאות. בקליניקה שלנו, אנו משלבים מספר טכניקות מתחום הכירופרקטיקה ובנוסף עיסוי שדרתי STT, טיפולי פיזיותרפיה הכוללים אלקטרו-תרפיה, גלי הלם, דיקור מערבי ועוד.

האם הכירופרקטיקה ידועה בעולם המערבי?

הכירופרקטיקה כיום היא המקצוע הרפואי השלישי בגודלו בארה"ב, לאחר הרפואה הקונבנציונלית ורפואת השיניים. בארה"ב בלבד פועלים כיום למעלה מ- 60 אלף כירופרקטורים, המטפלים לערך ב- 30 מיליון מטופלים בשנה, ביניהם כ- 2 מיליון ילדים. במדינות אחרות קיימים עוד אלפי כירופרקטורים נוספים. הכירופרקטיקה כפופה למסגרת החוק הפדרלי בארה"ב ולעוסקים בה ניתן רישיון.

כמה טיפולים אצטרך?

מספר הטיפולים תלוי כמובן בבעיה של המטופל, מצבו, מצב עמוד השדרה או המפרק ודשנות הדיסקים הבין חולייתיים בעמוד השדרה. במהלך הביקור הראשון במרפאה נערכת בדיקה של צילומים או הדמיות שנלקחו יחד עם בדיקה כירופרקטית מקיפה. לאחר מכן על סמך הממצאים נותן הכירופרקט את האבחנה, ההמלצות והערכה של מספר הטיפולים הנדרשים.

מדוע עדיף להגיע למרפאה פרטית לקבלת טיפול כירופרקטי?

כירופרקט העובד בקופה מוגדר כמטפל, אין לו את הסמכויות המגיעות לו כדוקטור לכירופרקטיקה והתהליך כולו כפוף לבירוקרטיה של קופות החולים. לעומת זאת כאשר מגיעים למרפאה פרטית יש לכירופרקט את האפשרות לפקח על כל תהליך האבחנה והטיפול. הוא יכול להפנות את המטופל לבדיקות והדמיות כנדרש ולבצע את האבחנה במהירות וביעילות. היחס הניתן הוא אישי ולכירופרקט יש יותר אפשרויות לביצוע עבודתו בצורה הטובה ביותר ולהביא לתוצאות הטובות ביותר.

הטיפול הכירופרקטי נכלל ברוב חברות הביטוח בארצות הברית ובישראל.

אם אתם סובלים מכאב כרוני אנו ממליצים לכם להגיע למרפאתנו לטיפול במגוון שיטות לפתרון אמיתי ויסודי של הכאב והבעיה!! 

קרדיט לתמונות           

<a href='https://www.freepik.com/free-photo/professional-female-physiotherapist-giving-shoulder-massage-to-a-woman_1492603.htm'>Designed by Freepik</a>

לקביעת פגישת ייעוץ וקבלת מידע

סניף מרכז:

03-5324702

סניף צפון:

077-4195800

נייד:

054-5361651