סניף מרכז  03-5324702 , סניף צפון  077-4195800 , נייד  054-5361651 צור קשר
  חיפוש באתר  
 

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה
וקבלו דיווחים ישירים למייל
 
  
   
שתפו אותנו בפייסבוק!
FacebookTwitter

דף הבית >> חוגים >> יוגה
יוגה

מוצרי שינה
 
עיסויים
 
התעמלות שיקומית
 
 
 
  כירופרקטיקה
   
  כאבי גב
   
  כאבי ראש
   

יוגה

זרם הויני (ויניאסה) יוגה

הויני (ויניאסה) יוגה פותחה על ידי דיסיקשר שהוא בנו וממשיך דרכו של היוגי המפורסם קרישנמצ'אריה שהצמיח דורות של מורה יוגה ותלמידים כאשר המפורסמים שבהם הינם איינגאר ופטאבי ג'ויס שגם הם פיתחו שיטות יוגה.
ליוגה יש הרבה פירושים ומשמעויות. בויני יוגה אנו מאמצים את המשמעות של ריסון, השקטה ומיקוד התודעה. התרגול הפיזי (שהינו רק מאפיין אחד של היוגה) אמור להביא אותנו למצב זה. כפועל יוצא מהגדרה זו היוגה מאוד מועילה ועוזרת לאנשים עם בעיות קשב וריכוז והיפראקטיביות (ADHD).
הויני יוגה הינה שיטת תרגול רכה, עדינה ואיטית השמה דגש על התאמת היוגה לתלמיד ולא על שלמות התנוחה. אנו נותנים הקלות לתלמיד כדי שיפיק את המרב מהאימון למרות המגבלות העכשוויות שיש לו (ולמי שאין בעיה כלשהי ברגע מסוים). לתלמיד אסור להגיע למצב של כאב בעת התרגול. עליו לצאת מהאימון במצב טוב יותר מאשר הגיע. המטרה הינה למנוע נזקים ופציעות כתוצאה מהאימון.
בשיטה זו התרגול הינו הדרגתי (ויניאסה). אנו מתחילים את האימון בתנוחות דינמיות כדי לחנם את הגוף ומפרקיו ולהכינם לתנוחה הסטטית (התובענית יותר) שהינה התנוחה העיקרית של האימון. לאחר מכן, אנו יורדים בצורה מדורגת דרך תנוחות נגדיות (מפצות ומאזנות) עד להרפיה סופית. במהלך האימון התלמיד עוצר מספר פעמים להתבוננות ובחינת מצבו לפני שהוא עובר לשלב הבא. תרגילי הנשימה שהם חלק בלתי נפרד מתרגול היוגה מתבצעים לאחר ההרפיה הסופית וזאת כדי לאפשר לגוף לנוח פיזית ולהתאושש מנטלית לקראת תרגילי הנשימה.
כל התנוחות, הן הדינאמיות והן הסטטיות, משולבות עם נשימה עמוקה ומלאה דרך האף, כאשר אורך התנועה הינו כאורך הנשימה. השילוב של תנועה ונשימה יוצר הרמוניה, לא נותן לנו להיות מוסחים, ומאפשר להביא אותנו לריסון, השקטה ומיקוד התודעה שזוהי המהות האמיתית של היוגה. בשיטה זו בשאיפה אנו ממלאים תחילה את בית החזה ולאחר מכן את הבטן (בניגוד לשיטות אחרות), אנו נושפים תחילת מהבטן ולאחר מכן מרוקנים את בית החזה. לעיתים, אנו משתמשים בצלילים היוצאים מהפה וזאת במטרה להאריך את הנשיפה וכדי להרגיע את התודעה שלנו.
המורה בשיטה זו משתדל לא לתרגל יחד עם התלמידים מהסיבות הבאות: כדי לאפשר לו להתבונן בתלמידים; שלא יהיה מודל לחיקוי - וזאת כדי למנוע תחרות לא בריאה (שהיוגה שוללת מכל וכל). כאשר המורה רק מנחה את השיעור זה דורש מהתלמיד להיות קשוב וממוקד בשיעור.
לסיכום, הויני יוגה הינה שיטה רכה ועדינה המתאימה עצמה לתלמיד, היוצרת הרמוניה בין הגוף, הנשימה והתודעה.
לפרטים על חוג היוגה ניתן להתקשר לסניף בקריית טבעון: 077-4195800 .

 

לייבסיטי - בניית אתרים