סניף מרכז  03-5324702 , סניף צפון  077-4195800 , נייד  054-5361651 צור קשר
  חיפוש באתר  
 

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה
וקבלו דיווחים ישירים למייל
 
  
   
שתפו אותנו בפייסבוק!
FacebookTwitter

דף הבית >> תחזוקת הגב >> הרגלי יציבה נכונה
הרגלי יציבה נכונה

מוצרי שינה
 
עיסויים
 
התעמלות שיקומית
 
 
 
  כירופרקטיקה
   
  כאבי גב
   
  כאבי ראש
   

הרגלי יציבה נכונה

הרגלי יציבה נכונים הם בסיס לבריאות הגב ולבריאות הגוף כולו.

רוב האנשים מאמצים במשך השנים הרגלים לקויים, אשר משפיעים לרעה על עמוד השדרה ויוצרים חוסר איזון בחוליות, בשרירים ובעצבים. ההרגלים הלקויים מתבטאים בישיבה מול מחשב, בהרמת חפצים וילדים, בסידור חפצים כבעבודה בחנות, בהליכה, ואף בשינה.

הרגלים אלו גורמים לפגיעות יציבה, המתבטאות בנזק מצטבר בחוליות ובמבנים העדינים שביניהן, המכונים הדיסקים הבין חולייתיים. במשך הזמן מתפתח תהליך ניווני המתבטא בכאב, מוגבלות בתנועה והזדקנות מואצת של החוליות.
ליקויי היציבה מתבטאים בעמידה, ישיבה ושכיבה ובכל התנוחות הללו נגרם נזק לעמוד השדרה.

הסיבה העיקרית לסיגול הרגלי יציבה לקויים על ידי רוב הציבור, היא חוסר ידע ומודעות ליציבה נכונה. כבר מגיל צעיר מבלה הילד את רוב זמנו בישיבה במקום במשחק, וההכרח להישאר באותה התנוחה למשך זמן ממושך מאלץ אותו לסגל לעצמו הרגלים לקויים, כגון ישיבה עם רגל מסוכלת, או ישיבה על רגל מקופלת.
תנוחות לקויות נוספות כגון שינה על הבטן, או הטיית הצוואר לפנים, אינן מתוקנות על ידי ההורים בשל חוסר ידע וזמן, והילד גדל עם הרגלי יציבה לקויים המושרשים בו במשך השנים.
בתקופת הבגרות נאלצים רבים מאיתנו לסגל הרגלים גרועים בשל אילוצים בסביבת העבודה, כגון ישיבה מול מחשב המוטה לאחד הצדדים כדי לראות באופן ברור את הלקוח היושב ממול, או סתם ישיבה ממושכת במהלך העבודה מול מחשב.
גורמים נוספים אשר עלולים לפגוע ביציבה הנכונה, עשויים להיות קשורים לחבלות כנפילות, תאונות דרכים, גנטיקה, מתח פיזי ונפשי ועוד.

במרפאה לכירופרקטיקה אנו משתדלים להקדיש לכל מטופל שיעור מיוחד, כדי להקנות לו הרגלי יציבה ושינה נכונים ואביזרים מתאימים.

אנו מאמינים כי טיפול ללא הדרכה נכונה אינו מספיק, וההרגלים הלקויים יפריעו בעתיד להגיע להחלמה מלאה.

אם הנכם מרגישים שחסר לכם ידע בנושא, או אם אתם סובלים מכאבי גב שמקורם בעבודה ובהרגלים לקויים, אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו לבדיקת עמוד השדרה שלכם ולהדרכה מקיפה בהרגלי יציבה נכונים: 03-5324702 , 077-4195800
לייבסיטי - בניית אתרים