סניף מרכז  03-5324702 , סניף צפון  077-4195800 , נייד  054-5361651 צור קשר
  חיפוש באתר  
 

 

הרשמו עכשיו לרשימת התפוצה
וקבלו דיווחים ישירים למייל
 
  
   
שתפו אותנו בפייסבוק!
FacebookTwitter

דף הבית >> טיפולים במרפאה >> טיפול בזרמים בכאב
טיפול בזרמים בכאב

מוצרי שינה
 
עיסויים
 
התעמלות שיקומית
 
 
 
  כירופרקטיקה
   
  כאבי גב
   
  כאבי ראש
   

טיפול בזרמים בכאב

טיפול בזרמים בכאב

אחד הטיפולים היעילים בכאב גב ופרקים הוא טיפול בזרם חשמלי משתנה המכונה Interferential Therapy (IFT.. הגלים האלקטרו-מגנטיים בעלי תדר נמוך, לערך (4000HZ) והם חודרים לעומק הרקמה הפגועה של המטופל. הגלים במכשיר זה חודרים עמוק יותר מכל מכשיר חשמלי אחר, והם בעל מספר השפעות פיזיולוגיות המאיצות את תהליך הריפוי. 

ההשפעות הפיזיולוגיות כוללות:

  • הגברת זרימת דם מקומית :
    תהליך זה משפר את ההבראה ע"י שיפור הובלת התזונה לאזור הפגוע וסיוע בהסרת הרקמה ההרוסה. מסייע התהליך לספיגת הבצקת והפחתת הנפיחות שכן הזרימה המוגברת מסלקת את נוזלי הבצקת מהאזור.
  • גירוי תאי עצב מקומיים:
    התדרים השונים של המכשיר משומשים במנגנונים שונים בהחלשת תחושת הכאב ואף בהפסקתו. הטיפול בתדר גבוה יותר פועל על חסימת העברת אותות בסיבי הכאב (סיבי C) המעבירים את הכאב למוח, במנגנון המכונה מנגנון השער ((Gate mechanism. הטיפול בתדרים נמוכים יותר מסייעים לשחרור חומרים משככי כאב, בעלי עוצמה מרובה, מאזור במוח הנקרא reticular formation במנגנון הנקרא opioid mechanism( בשל דימוי השפעת החומרים לסם האופיום).
  • גירוי שרירי :
    במקרים של פגיעה ברקמה הגוף משבית את התכווצות השרירים בשל הפציעה והנפיחות. הזרם החשמלי גורם לגירוי עצב תנועתי ולכיווץ מסוים של השריר או השרירים המעוצבבים ע"י אותו העצב. הטיפול משמש גם להפעלת ולחיזוק השריר במקרים בהם המטופל אינו יכול לכווץ את השריר בעצמו.

צורת הטיפול:

הטיפול מתבצע בהנחת אלקטרודות מכוסות בג'ל על העור, מסביב לאיבר הפגוע, לאורך זמן של 10-20 דקות. המטופל אמור לחוש דגדוג וכאשר מגבירים את העוצמה דקירות קלות. למרות שבהגברת העוצמה היעילות גוברת הטיפול אינו אמור להכאיב אלא להיות מתואם לתחושות המטופל. לעיתים נשארת התחושה גם לאחר הטיפול. הטיפול יכול להתבצע מספר פעמים בשבוע. טיפול זה משומש בתחום הכירופרקטיקה והפיזיותרפיה במשך שנים רבות והוכח כבטוח מאוד. הטיפול אסור לשימוש באנשים בעלי קוצב לב, באזור הגב או הבטן בנשים הרות ובחולי סרטן.

ב"מרכז לבריאות הגב" אנו משתמשים בטכניקת ה- IFT כחלק משלים לטיפול. באם הינכם סובלים מכאבי גב, הקרנות לרגליים, כאבי צוואר ופרקים, אנו מזמינים אתכם לבדיקה ולייעוץ ובמקרה הצורך לטיפול משולב בבעיות. טכניקות הטיפול מותאמות באופן אישי לכל אדם ולכל בעיה.

 

 

 

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים